skip to Main Content

KURS MAKIJAŻU I WIZAŻU

makijaż i wizaż

CERTYFIKOWANY ZAWODOWY KURS MAKIJAŻU I WIZAŻU

Zawodowy kurs makijażu i kurs wizażu umożliwi uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, podniesienie kompetencji i pozyskanie kwalifikacji zawodowych. Stylizacja kobiety – twarzy, paznokci, rzęs, makijaż ślubny – to duże wyzwanie. Bez odpowiedniego przygotowania trudno sprostać oczekiwaniom klientki. Kurs makijażu i kurs wizażu polecany jest osobom, które już rozpoczęły swoją przygodę ze światem piękna, stylizacji oraz mody, a także kierowany jest do osób będących na początku drogi zawodowej. Wbrew pozorom branża beauty jest niezwykle wymagająca, a osiągnięcie sukcesu możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy oraz odpowiednim szkoleniom. Samodzielne doskonalenie umiejętności również jest bardzo ważne.

Kurs w naszym instytucie prowadzony jest przez Justynę Żmudę, makijażystkę znaną w świecie gwiazd. Przygotowuje do podjęcia pracy makijażysty w Polsce i pozostałych krajach UE, zarówno w ramach własnej działalności jak również przy planach filmowych, pokazach mody, sesjach zdjęciowych.

Kurs makijażu i kurs wizażu jest w 90% kursem praktycznym, opartym na pracy z modelkami. Nasi kursanci przygotowani są do pracy z klientami. Nie ma skuteczniejszej metody przekazania wiedzy, jak pokazanie krok po kroku zasad kreowania wizerunku, wykonywania stylizacji oraz makijażu. Wiedzę teoretyczną przekazujemy w skondensowanej formie, aby najwięcej czasu poświęcić na szlifowanie warsztatu pracy.

Certyfikowany zawodowy kurs makijażu i kurs wizażu

W Instytucie Szkoleniowym Lukomades Gliwice szkolenia przeprowadzane są w trybie indywidualnym, w trakcie których kursant pozostaje sam na sam z instruktorem lub w trybie grupowym, w kameralnych, maksymalnie 4-osobowych zespołach.

  • Tryb indywidualny obejmuje 16 godzin zegarowych. Cena to 3.000 złotych.
  • Tryb grupowy to 24 godziny zegarowe kursu. Cena wynosi 2.500 złotych.

Przygotowany przez nas ramowy plan szkoleń jest zgodny z wymogami MEN. Co istotne, po zakończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikaty oraz zaświadczenia zgodne z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014r. poz. 622), potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Co wyróżnia nasze kursy makijażu i wizażu?

W trakcie prowadzonych kursów przekazujemy wiedzy teoretyczną oraz praktyczną, z dużym naciskiem na praktykę. Możliwość współpracy z modelami to sposób na zapoznanie się ze specyfiką zawodu. Nie da się zaprzeczyć, że makijażysta poza teorią musi również posiadać wyczucie stylu oraz gustu, aby przygotowane stylizacje olśniewały i zachwycały. Nie da się jednak doskonalić warsztatu bez wykonania mnóstwa makijaży oraz przygotowania wielu stylizacji. Przekazanie praktycznych umiejętności, które przydadzą się w późniejszej pracy – to główny cel, który przyświeca nam w trakcie przeprowadzania kursu.

Co ważne, bez względu na rodzaj wybranego szkolenia – indywidualnego lub grupowego – do uczestników podchodzimy indywidualnie, aby móc w optymalny sposób przygotować każdego z naszych kursantów do pracy zawodowej.