skip to Main Content

KURS STYLIZACJI i PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Kurs przedłużania rzęs skierowany jest zarówno do osób związanych z branżą beauty, jak i osób prywatnych. Kurs to najlepszy sposób na szlifowanie już posiadanych umiejętności, a także nabycie nowej wiedzy.

Przedłużanie rzęs jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Choć wykorzystywane do pracy materiały, kosmetyki mają niebagatelne znaczenie, tak nie da się zastąpić pewnej ręki. Profesjonalistę niezwykle łatwo odróżnić można od amatora – strach oraz trzęsące się ręce nie wróżą nic dobrego. Co wpływa na efekt zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs? Krok po kroku zaplanowana praca, po najdrobniejsze szczegóły, które w głównej mierze składają się na rezultat zabiegu przedłużania rzęs.

Od kursantów oczekujemy precyzji oraz stabilnych rąk. Przyda się również chęć poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, a także cierpliwość, skrupulatność oraz dbałość o szczegóły. Posiadanie tych kilku cech to recepta na profesjonalne przedłużanie rzęs. Należy jednak pamiętać o tym, że trudno jest zastąpić profesjonalne szkolenie.

Kurs przedłużania rzęs – program

Kurs przedłużania rzęs to jedyna metoda na zapoznanie się ze specyfiką wykonywania zabiegu. Przekazujemy informacje dotyczące wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, zasad przygotowania do zabiegu, dobierania odpowiedniej długości rzęs, korekty przedłużonych rzęs, ściągania rzęs, doklejania, formowania. Rzęsy i ich pielęgnacja to jedna z części kursu.

Część teoretyczna kursu uzupełniona jest przez część praktyczną. Przedłużanie rzęs wcale nie jest zadaniem prostym. Potrzebna jest pewność działania według przemyślanego w każdym szczególe planu, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie założonych rezultatów. Szkolenie to szansa na uzyskanie umiejętności niezbędnych do wykonywania zabiegów.

Należy pamiętać o tym, że przedłużanie rzęs to działanie w obrębie oka, niezwykle delikatnego i wrażliwego narządu. Mimo że zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, brak odpowiedniej wiedzy może doprowadzić do powstania negatywnych konsekwencji.

Dlaczego warto wybrać nasz kurs przedłużania rzęs?

W Instytucie Szkoleniowym Lukomades Gliwice kurs przedłużania rzęs przeprowadzany jest przez doświadczonego, certyfikowanego trenera. Obejmuje kilku godzinne szkolenie, w trakcie którego kursant nabywa niezbędne umiejętności do wykonywania zabiegu przedłużania rzęs.

Naszym celem jest przekazanie w przystępny oraz efektywny sposób przygotowanych materiałów szkoleniowych. Do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie.

Kursy przeprowadzamy w kameralnych grupach. Zależy nam na zachowaniu bezpośredniego kontaktu z kursantami, aby w przypadku pojawienia się wątpliwości lub trudności móc na bieżąca reagować. Jesteśmy zdeterminowani, pragniemy, aby przeprowadzane kursy były skuteczne, a kursanci wracali do nas po kolejną dawkę wiedzy.

Zachęcamy również do skorzystania z naszej oferty kursów stylizacji rzęs 2D – 3D oraz 4D-8D.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Wyróżnić można kilka metod przedłużania rzęs. Jedną z najpopularniejszych jest przedłużanie rzęs metodą 1:1, czyli do pojedynczej rzęsy naturalnej doklejana jest pojedyncza rzęsa sztuczna. W efekcie rzęsy są długie oraz zagęszczone, wyglądają naturalnie. Efekt utrzymuje się przez około 8 tygodni. Jest to związane z cyklem życia naturalnej rzęsy. Rzęsa sztuczna jest doklejana przy użyciu specjalnego kleju, który po zastygnięciu staje się elastyczny. Jest on bezpieczny, przebadany dermatologicznie, może być stosowany w okolicy oka.

Szkolenie przedłużania rzęs obejmuje:

  • omówienie przygotowania miejsca pracy, niezbędnych narzędzi, materiałów, technik działania,
  • przedstawienie najważniejszych informacji dotyczących naturalnych rzęs oraz sztucznych rzęs,
  • wskazanie wskazań oraz przeciwwskazań do przeprowadzenia przedłużania rzęs,
  • diagnozę naturalnych rzęs,
  • zasady doboru sztucznych rzęs – grubości, stopnia podkręcenia oraz długości,
  • korektę przedłużonych rzęs,
  • reguły dotyczące pielęgnowania, malowania, zmywania, a także usuwania sztucznych rzęs.

Ważnym elementem szkolenia jest omówienie ewentualnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie wykonywania zabiegu oraz przedstawienie sposobów ich rozwiązania.

Wykonując zabieg przedłużania rzęs szczególną uwagę należy zwrócić na jakość posiadanych materiałów. Sztuczne rzęsy powinny być cienkie oraz lekkie, aby za bardzo nie obciążały naturalnych rzęs.

Wszelkie praktyczne aspekty dotyczące przedłużania rzęs są ważnym elementem przeprowadzanych przez nas szkoleń. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!