skip to Main Content

MEDYCYNA ESTETYCZNA - SZKOLENIA

W Instytucie Szkoleniowym Lukomades Gliwice przeprowadzamy szkolenia dedykowane w szczególności lekarzom, którzy chcą poszerzyć wiedzę oraz posiadane umiejętności z zakresu medycyny estetycznej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nie da się zaprzeczyć, że medycyna estetyczna jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną, a zabiegi cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Przeprowadzane szkolenia to połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, dzięki czemu każdy uczestnik może wynieść dużą dozę nowych doświadczeń oraz umiejętności, jakże istotnych w trakcie codziennej pracy. Medycyna estetyczna wymaga wiedzy oraz precyzyjnego i pewnego działania, a zawahania i wątpliwości w trakcie zabiegu mogą przynieść niezwykle negatywne konsekwencje.

Nieustanny rozwój medycyny estetycznej oraz kosmetologii wymusza konieczność ciągłego doskonalenia warsztatu pracy poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach.

Dlaczego warto zdecydować się na nasze szkolenia?

W instytucie przeprowadzamy różnorodne szkolenia z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Wykładowcy to doświadczeni oraz cenieni w branży specjaliści, którzy w przystępny sposób przekazują solidną dawkę wiedzy, połączoną z praktyką, co z kolei umożliwia dokładne przedstawienie aspektów problematyki szkolenia.

Pracujemy wyłącznie na wysokiej jakości produktach, dbamy o jakość przeprowadzanych szkoleń.

Co ważne, szkolenia z medycyny estetycznej przeprowadzane są w małych grupach, co ułatwia komunikację oraz umożliwia bezpośredni kontakt z wszystkimi uczestnikami. Medycyna estetyczna to dziedzina, która skrywa wiele tajemnic. Staramy się dogłębnie wyjaśnić zagadnienia praktyczne związane z tematyką szkolenia, za cel stawiamy sobie omówienie problematyki kursu w taki sposób, aby lekarze – uczestnicy nie mieli żadnych wątpliwości.

Należy pamiętać o tym, że zadaniem lekarza jest prawidłowe przeprowadzenie konkretnego zabiegu medycyny estetycznej. Zabiegi najczęściej wykonywane są w celu poprawy urody – ciała, skóry, twarzy. Mezoterapia igłowa, nici pdo, powiększanie ust, wypełniacze – to zabiegi, które wymagają posiadania nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych. Błędy mogą nieść szczególnie dotkliwe konsekwencje dla pacjentów. Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie przez lekarzy ze szkoleń wynika niejako ze specyfiki wykonywanego zawodu, nie można ich pominąć.

Nasze szkolenia to skoncentrowana dawka wiadomości, na które składają się informacje przekazywanie uczestnikom w ciągu kilku godzin.

Zapraszamy do naszego instytutu – prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny/ mailowy w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych usług.

Medycyna estetyczna – proponowane szkolenia

Medycyna estetyczna to dość obszerna gałąź medycyny. W instytucie przeprowadzamy szkolenia z zakresu wypełniaczy między innymi kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, a także zastosowania nici pdo.

Właściwości kwasu hialuronowego znane są nie tylko medycynie estetycznej, ale także na przykład ginekologii estetycznej. Natomiast toksyna botulinowa od lat wykorzystywana jest do przeprowadzania zabiegów estetycznych. Obie substancje spotkać można w prawie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Usługi wypełnienia zmarszczek lub powiększenia ust są niezwykle popularne, choć to nie jedyne wykorzystanie omawianych substancji, a najnowsze odkrycia rozszerzają ich zastosowanie, w celu osiągnięcia jeszcze lepszych efektów, również w zupełnie innych partiach ciała niż twarz.

Nici pdo to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Polega na wprowadzeniu nici cienką igłą pod skórę, najczęściej w okolicach twarzy, szyi oraz biustu. Nici po pewnym czasie ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Efektem zabiegu jest nie tylko widoczne uniesienie skóry, ale także pobudzenie produkcji kolagenu oraz stymulacja fibroblastów.