skip to Main Content

SZKOLENIA PODOLOGICZNE

Prowadzisz gabinet podologiczny? Jesteś kosmetyczką, pielęgniarką, wykonujesz inny zawód? Szukasz możliwości rozwoju, chcesz doskonalić swój warsztat pracy oraz nabywać nowe umiejętności? W naszym instytucie szkoleniowym Lukomades Gliwice przeprowadzamy profesjonalne szkolenia podologiczne.

Podologia to dziedzina z pogranicza medycyny oraz kosmetologii, zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem oraz pielęgnacją stóp. Szkolenia podologiczne w naszym instytucie przeprowadzane są przez specjalistów, umożliwiają kursantom nabycie nowych kompetencji do wykorzystania w codziennej pracy oraz szlifowanie już posiadanych umiejętności.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do właścicieli, pracowników gabinetów podologicznych, kosmetycznych, rehabilitacyjnych, jak i osób prywatnych zainteresowanych tematyką podologii.

Co obejmuje program szkolenia?

Przeprowadzane przez nas szkolenia podologiczne składają się z dwóch etapów. Kursanci uzyskują dokładną wiedzę na temat prowadzenia oraz pracy w gabinecie podologicznym.

Szkolenia podologiczne obejmują omówienie procedur zabiegowych oraz przedstawienie specyfiki pracy podologa. Na kursie poznać można praktyczne aspekty wykonywania pedicure podologicznego – z użyciem skalpela lub frezarki, dotyczące między innymi prawidłowego skrócenia płytki paznokciowej oraz pielęgnacji wałów okołopaznokciowych, opracowania pękających pięt, usuwania modzeli i odcisków.

Drugim etapem szkolenia podologicznego jest przedstawienie zagadnień związanych z problematyką wrastających paznokci oraz metod korekcji płytki paznokciowej.

Cykl szkoleń obejmuje łącznie 16 godzin.

Szczegółowy plan szkolenia

1. Pedicure podologiczny/pedicure specjalistyczny z elementami podologii:

 • specyfika pracy podologa,
 • zasady BHP w gabinecie podologicznym,
 • dezynfekcja i sterylizacja (obsługa myjki ultradźwiękowej i Autoklawu – omówienie zasad działania, parametrów),
 • wywiad z pacjentem, karta pacjenta,
 • wyposażenie gabinetu podologicznego, omówienie narzędzi dedykowanych do zabiegu oraz dostosowanie frezów rotacyjnych do konkretnych zmian skórnych,
 • pedicure podologiczny – opracowanie paznokci zmienionych chorobowo, praca skalpelem, usuwanie modzeli i odcisków przy pomocy frezów oraz skalpela, opracowanie pękające pięty,
 • profilaktyka i edukacja pacjenta, zalecenia domowe,
 • składniki aktywne stosowane w pielęgnacji domowej i gabinetowej pacjentów podologicznych.

2. Ortonyksja:

 • wrastające paznokcie – charakterystyka schorzenia, przyczyny powstawania zmian chorobowych, rodzaje,
 • metody korekcji płytki paznokciowej – zabiegowe i zachowawcze,
 • opracowanie wrastającego paznokcia,
 • tamponada, rurki, klamra.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Przeprowadzane w naszym instytucie szkolenia podologiczne polecane są zarówno osobom czynnym zawodowo, które pragną poszerzyć kompetencje, jak i osobom zamierzającym przebranżowić się. Nie da się zaprzeczyć, że podologia to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Nasze szkolenie obejmuje kompletne informacje umożliwiające nabycie umiejętności zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Zachęcamy do zapoznania się również z innymi szkoleniami przeprowadzanymi w naszym instytucie.

Szczególna oferta dla naszych kursantów

Nasi kursanci otrzymują profesjonalny zestaw startowy PODOFIX Complete Set do aplikacji korygujących klamer plastikowo–metalowych. W pakiecie znajduje się: klamra S x4szt., klamra M x 8szt., klamra L x 4szt., narzędzie do napinania klamry, cęgi do cięcia drutu, klej Active Glue 7ml, żel do zabezpieczania klamry PediGel 4g, mikrolampka UV, metalowa szpatułka, chusteczki dezynfekujące x 16szt., instrukcja aplikacji, płyta DVD.

Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś i skorzystaj z wyjątkowej oferty szkolenia dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej!